Karmnik dla ptaków

Szanowni Państwo, Mili Sąsiedzi!
W początkach 2010 roku, mieszkańcy Malich zmotywowani wspólnym zagrożeniem deweloperskich zakusów budowlanych zjednoczyli siły zakładając Stowarzyszenie Mieszkańców Osiedla-Ogrodu Malichy. Z satysfakcją możemy dziś stwierdzić, że był to bardzo dobry pomysł. Dał nam poczucie obywatelskiej wspólnoty i siły wypływającej ze wspólnych dążeń. Dał nam też dowód jednomyślności mieszkańców w sprawach dla nas wszystkich najważniejszych.
Zainicjowany przez nas protest w sprawie łamiących prawo blokowych budowli deweloperskich w centrum Malich spontanicznie podpisało ponad 500 osób(!). Nasz jesienny sąsiedzki piknik ph. "Winobranie w Malichach" przy świetnej zabawie zgromadził ponad 200 mieszkańców a przed- wyborcza debata z kandydatami na naszych radnych - prawie 100. Te nasze drobne sukcesy stały się nawet obiektem zazdrosnego podgląda-nia przez mieszkańców sąsiednich osiedli. Inspirowani naszym przykładem mieszkańcy Tworek zgłosili się do nas z prośbą o pomoc im w powołaniu podobnej organizacji na ich terenie. To też jest wyraźne świadectwo słuszności naszej lokalnej, oddolnej inicjatywy.
Te sukcesy naszego Stowarzyszenia oczywiście nie były by możliwe bez wspaniałego zaangażowania i osobistego udziału mieszkańców Malich.

Za ten zapał, zgłaszane pomysły i spontaniczny, osobisty udział w ich realizacji wszystkim.